Cloverink.net

Datownik – nieodłączny element w biurze

Nawet właściciele jednoosobowych firm muszą posiadać własne pieczątki. Jednak w codziennej pracy biurowej i administracyjnej szybko okazuje się, że sama, nawet najlepsza pieczątka to wciąż jeszcze za mało. Porządkowanie dokumentów i zarządzanie firmą znacznie ułatwiają nowoczesne artykuły biurowe, do których zalicza się także bardzo praktyczny datownik.

Dlaczego warto mieć datownik?

Jak typowe artykuły biurowe, datownik pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Pieczątkę z datą przybija się najczęściej pod ważnymi dokumentami, w notatnikach, w pismach, które idą do firmowego archiwum, w teczkach i w planach dotyczących poszczególnych projektów. Nowoczesny datownik nie tylko oszczędza nam sporo pracy, jeśli chodzi o pisanie. Pieczątka daje przede wszystkim wyraźny zapis. Nie ma więc mowy o nieczytelności, a praktyczny tusz w datowniku może być nawet odporny na działanie wilgoci. Datowniki to już podstawowe artykuły biurowe w logistyce, nie potrafią się bez nich obyć również i księgowe. Ale dla własnej wygody, datownik warto kupić też do własnego biura. Tym bardziej, że to profesjonalne i wcale nie aż tak drogie narzędzie.

Jakie są rodzaje datowników

Jak typowe artykuły biurowe, również i datowniki dzieli się na różne rodzaje. Ten podstawowy podział rozróżnia datowniki plastikowe i metalowe. Warto wiedzieć też, że różny może być jeszcze ich kształt i informacje na pieczątce, forma zapisu czy wreszcie kolor. Wybór na rynku jeśli chodzi o datowniki jest już tak duży, że można z powodzeniem znaleźć idealny datownik na miarę własnych potrzeb. Jeśli jednak to wciąż za mało, warto znaleźć firmę, która oferuje personalizowane artykuły biurowe i zamówić w niej już konkretny datownik, na którym obok daty znajdzie się też np. logo, firmowa adnotacja czy inna informacja.

Plastikowy czy metalowy?

Za spersonalizowany datownik trzeba zapłacić trochę więcej niż za ten najbardziej podstawowy. Ale na cenę ma wpływ coś jeszcze – materiał, z którego wykonano te artykuły biurowe. Najtańsze i wcale nie najgorsze są datowniki plastikowe. Są solidne, lekkie, kompaktowe, dostępne w różnych rozmiarach. Plastikowy datownik można trzymać w biurze, ale i mieć zawsze przy sobie. Nie zabiera dużo miejsca, a okazać się może niezawodny, kiedy regularnie odbywa się różne podróże o służbowym charakterze.

Bardziej solidny jest już datownik metalowy. Jest droższy, cięższy, ale radzi sobie doskonale w trudnych warunkach. Metalowy datownik odbija dokładnie datę nawet na nierównych powierzchniach, można go mocniej dociskać i przez to uzyskać wyraźniejszy zapis. Wzmocniona metalowa konstrukcja przedłuża też trwałość datownika. Nie mówiąc już o tym, że taki solidny przyrząd wygląda bardzo profesjonalnie.

Ile kosztuje datownik?

Datowniki, jak przystało na artykuły biurowe, mają bardzo zróżnicowane ceny. Na typowe potrzeby biurowe wystarczy ten najprostszy model – mały, poręczny, lekki i wygodny, który odbija tylko datę. Jego zakup to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Niewiele droższe są plastikowe datowniki, które posiadają dodatkową listwę z treścią. Decydując się na nie, można uniknąć konieczności kupowania dodatkowej pieczątki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *