Skuteczne zabezpieczenie dokumentów przed zniszczeniem

Ważne dokumenty muszą być chronione przed zniszczeniem. Są tez takie, które chcemy wyeksponować, a jeśli odpowiednio ich nie zabezpieczymy, wypłowieją i mogą się porwać. Oprawa dokumentów to dobry sposób na przedłużenie ich trwałości. Wystarczy kupić bindownicę i folię do laminacji, a także grzbiety do bindowania.

Na czym polega oprawa dokumentów?

W większości firm dokumenty są przechowywane w szafach pancernych lub w pomieszczeniach z drzwiami antywłamaniowymi. Dokumenty z danymi o wysokim stopniu tajności (dane osobowe, numer PESEL itd.) trzeba zamknąć, ale dyplomy i certyfikaty mogą być prezentowane. Pracownicy chcą pochwalić się swoimi osiągnięciami. Fryzjerka czy kosmetyczka również z dumą zaprezentują uzyskane certyfikaty. Oprawa dokumentów pozwoli na ich wyeksponowanie, a folie do laminacji zapobiegną zniszczeniu papieru.

Teczki na dokumenty

Wybieramy oprawę dokumentów. Bindowanie

Wygląd firmowych dokumentów to element, który wpływa na odbiór przedsiębiorstwa przez jego klientów. Warto zadbać o to, by katalogi, cenniki i materiały reklamowe wyglądały estetycznie. Plik laminowanych kartek możemy połączyć za pomocą grzbietu do bindowania. Termobindowanie polega na zaciskaniu w specjalnym, metalowym kanale, arkusze papieru nie są dziurkowane ani klejone, a oprawiony dokument można postawić na półce. Tradycyjne bindowanie zaś to łączenie luźnych kartek poprzez szczepienie ich grzbietem do bindowania. W specjalnym urządzeniu w kartkach robi się dziurki, przez które przeciąga się elementy grzbietu, który można wygiąć, jeżeli chcemy dodać kartki do pliku.

Do czego są potrzebne folie do laminacji?

Jeśli zakupimy odpowiednią maszynę i folie do laminacji możemy zdecydować się na oprawę dokumentów w postaci laminacji. Dokument pokrywa się folią, dzięki czemu staje się on sztywniejszy, a druk nie traci trwałości i intensywności kolorów. Laminacja to świetne zabezpieczenie identyfikatorów, legitymacji i ważnych dokumentów. Najprostszym sposobem jest użycie folii do laminacji w różnych rozmiarach. Wystarczy włożyć do nich dokument i zacisnąć. W przypadku biura, kupmy laminator, w którym będziemy mogli oprawiać dokumenty na zimno lub na gorąco.

Co poza oprawą dokumentów?

Pamiętajmy, że wszystkie dokumenty muszą być dobrze zabezpieczone i przechowywane. Oprawa dokumentów chroni je przed zniszczeniem, ale to my musimy zadbać, by nie zaginęły. Dobrą praktyką jest zastosowanie polityki czystego biurka dla dokumentów papierowych i nośników elektronicznych, co oznacza, że na biurku pracownika nie mogą się znaleźć żadne dokumenty. Chowajmy pliki do segregatorów i teczek i zamykajmy w pancernych szafkach.

Jeśli chcemy wyeksponować dokumenty i zadbać o ich estetyczny wygląd, kupmy folię do laminacji i zadbajmy o odpowiednią oprawę dokumentów. Pozostałe pliki dobrze schowajmy i zadbajmy o ich właściwe przechowywanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *