Jak szybko dostarczyć przesyłkę?

Wyobraź sobie, że jesteś studentem, mieszkasz w akademiku. Od rodzinnego domu dzielą cię setki kilometrów. Rzadko jeździsz do rodziców, bo dużo zajęć, bo koszty podróży… Obiady jesz w stołówce i po kilku tygodniach takiego studenckiego menu, Twoje myśli coraz częściej krążą wokół maminej kuchni. Któregoś dnia w recepcji akademika czeka na ciebie paczka. Pomiędzy naklejkami „ostrożnie szkło” i „tanie przesyłki kurierskie” dostrzegasz nadawcę. To twoja mama.

Jak w domu

W swoim pokoju otwierasz karton, a wewnątrz pełno pomiętych gazet. Zanurzasz ręce i wyjmujesz mnóstwo słoików. Każdy owinięty w grubą folię. Trudno powstrzymać uśmiech, a może i łezkę wzruszenia. Słoje są wypełnione gołąbkami, bigosem, barszczem ukraińskim i jeszcze wieloma potrawami, które lubisz od dzieciństwa. Po prostu kurier przywiózł Ci kawałek domu, zapachy rodzinnych obiadów.

Przesyłki kurierskie – taniej i bezpieczniej nie można

Twoja mama nie mogłaby ci zrobić tak wielkiej przyjemności bez pomocy firmy kurierskiej. Paczki wypełnionej po brzegi słoikami nie dotaszczyłaby przecież na pocztę. Poza tym, znając swoją mamę, wiesz, że nie ryzykowałaby potłuczenia cennej zawartości. Mimo pieczołowitego opakowania każdego słoja oddzielnie, mimo ostrzegawczych napisów na kartonie, przesyłka podróżująca kilka dni koleją, a wcześniej kilkakrotnie przeładowywana, miała małe szanse dotrzeć do ciebie nieuszkodzona. Twoja mama zapewne zadbała również, by wyekspediować paczkę tanio. Przesyłki kurierskie nie są drogie, jeśli zamawia się je przez internetowy serwis brokerski. Usługi oferowane przez wielkie firmy kurierskie trafiają na portale brokerskie, skąd są dostępne, także dla klientów indywidualnych, z dużymi rabatami. Te usługi są pełnowartościowe, takie same jak wykupione bezpośrednio u kurierskiego giganta.  Brokerzy uzyskują duże zniżki, czasem sięgające połowy wartości usługi, bo jako hurtownicy, negocjują ceny. W zamian dostarczają firmom wielu zleceń. Choć brokerzy są pośrednikami, to za swoją pracę nie pobierają prowizji od klientów. To pozwala na oferowanie naprawdę tanich przesyłek kurierskich.

Skoro są dostępne niedrogie usługi transportowe, to z okazji Dnia Matki lub imienin, prześlij ukochanej mamie bukiet róż. Sprawisz jej kwiatami nie mniejszą radość, niż ona sprawiła Tobie, wysyłając kuriera z domowymi obiadami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *